otrdiena, 2011. gada 11. janvāris

Brokastis ,bez baltmaizes

Galetes brokastīm- alternatīva baltmaizei. Brokastīs mēs nu jau 4 mēneši pārsvarā lietojam galetes, sākumā pirkām dr.Nature galetes,sākumā bija kvalitatīvākas ( starpcitu ražotas tepat LV, Daugavpilī),maksā ap 0,60ls -120g,nopērkamas gan Rimi, gan Maxima veikalos. Vēlāk atklājām Sonko galetes, nopērkamas Iki veikalos 0,49ls par 130g (iekšā 14 šķēlītes), labāka forma, riktīgi uzpūsti rīsi, ar saulespuķu vai ķirbju sēkliņām, garšīgas. Ir arī bez piedevām un 7 graudu(mums gan tās neder). Vēl atklāju Somu krispijus- FINN CRISP, nopērkamas faktiski visos lielveikalos maksā ap 0,85-0,95ls (iekšā 30 krispiji) man ļoti garšo gan ar tunci, gan aknu pastēti.  Krispiji veidoti no rudzu miltiem, vairāk par 10 gan diez vai vienā reizē var apēst, ir ļoti plāni, bet barojoši. Protams, brokastīs jauki ir rudzu rupjmaizi apēst, lai gan īsta rudzu maize ir pasmags ēdiens (īpaši mazajiem), bet reizēm to kārojas. Latvijā gan grūti tādu riktīgu rudzu maizi bez kviešu miltiem dabūt(kas nav vēlami īpaši 1.asinsgrupai), īsta rudzu maize ir padārga – Lāču maize un Ķelmēnu maize (bioloģiskā), reizēm mēs gan paši uzcepjam rudzu maizi, tas gan nav tik vienkāŗšs  darbiņš kā bulciņu, piccu vai citu kviešu izstrādājumu cepšana. Centīšos ielikt rudzu maizes receptes, kad atradīsim vistuvāk ideālam (tās gan ļoti precīzi jātaisa).
Latviešiem ierasts brokastīs ēst maizītes, lūk alternatīva (īpaši 1.asinsgrupai) iedvesmai, tikai dažas idejas. Brokastīs uz galetēm, krispijiem vai rudzu maizes var likt auksti kūpinātu liellopa gaļu, aknu pastēti, lasi,  tunci savā sulā vai olīveļļā, mozarellas sieru,  tomātus, gurķus u.c, lietas, kas vien ienāk prātā. Dažreiz arī kādu smērsieriņu vai mājas sieru.
Brokastis ar liellopa aknu pastēti vai marmora  liellopa gaļas šķēlītēm uz īstas rudzu rupjmaizes(Ķelmēnu).Kopējās izmaksas 1 cilvēkam ap 0,30ls, tikai sākumā viss vairumā jāiepērk. Klāt vēlams zaļumiņš- salātu lapa vai gurķa šķēlīte.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru